Sohbet Odalarında Arkadaş Sohbetin Önemi

Sohbet kelime anlamı itibariyle dostça konuşmak. Arkadaşlarla hasbihal etmek anlamına gelir. Sohbet etmek denilince akla bir sürü sohbet türü gelir. Yazalı sohbet, konuşarak sohbet, gönül diliyle konuşmak. Günlük hayatımızda insanlar birbirleriyle genellikle konuşarak yani sesli olarak anlaşır. Kaynaşır.

Sesli sohbet ederek meramımızı derdimizi anlatırız. Atalarımız ne güzel söylemiş ( İnsanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaş anlaşır. Buradaki koklaşma ise vücut diliyle konuşmaktır. İnsanlar genelde yazarak anlaşamayız bahanesine sığınıp diğer iletişim araçlarını alma yoluna giderler. Sebepleri ise şöyle sıralarız. Neden mi duyguları düşüncesini herkes kalemi eline alıp ya da bilgisayarın klavyesine geçip yazılı sohbet haline getiremez. Onun için arkadaşlar Sohbet Odalarımıza

Girdiklerinde tanıştığı insanlardan hemen telefonunu almak ister. Çok kişide aldığında kendini ifade etme ya da karşı tarafı anlama konusunda telefonla sesli konuşmaya başlar. Sesli konuşma bu kadar etkilidir. Ancak arkadassohbet.org sitemizde telefon almak vermek, Skype, facebook, watsapp türü sohbet araçları alıp vermek yasaktır. Onun için biz sadece şunu düşünürüz arkadaşlar gelsin misafirimiz olsun bizde birbirine yazarak radyo dinleyerek gönül diliyle daha iyi anlaşacaklar. Teknoloji ilerledikçe geçmişte yapılan ocak başı sohbetler nostalji kalmıştır artık. Yıllar öncesi insanlar sohbet için birbirine misafir olur orada dertler, mutluluklar paylaşılırdı. Şimdi ise insanların çoğu yalnız dertlerini tanıdıklarına değil de hiç tanımadığı birine anlatır onu da nasıl yapar. Girer Google ye yazar arkadaş sohbet, sohbet siteleri, sohbet odaları hangisinde karar kılarsa oradaki sitelerden birine karşı sına çıkan siteye tıklar tıkladığı siteden acılan yere rumuz yazar biliyor musunuz rumuz kişinin olmadığını olmak istediği ruh halini yansıtır. Yani demek istediğim rumuz kişiyi ele verir. Böylelikle sohbet sitelerinin ortasına düşmüş olursun. Yazarak Sohbet edenler vardır onları izlersin sonra zaman geçtikçe birileriyle tanışma imkanı olur. Bakmışın sohbet sohbeti takip ediyor. Kendini onun yanında mutlu hissediyorsun. Real dostların seni yadırgar. Hiç tanımadığın biri, seni içten dinler. Derdinle dertlenir. Neşenle neşelenir. Daha ne istersin değil mi? Böylelikle sohbet odamızdan çıkmak istemezsin. Ruh ikizini buldum dersin onu hep özler gelmesini yollarını gözlersin.

Kısaca sohbet iletişimdir. Sohbet kaynaşmadır. Sohbet yaşam kaynağıdır.

arkadassohbet.org

Bunu Paylaşın..Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin